Čerpací stanice KM PRONA Jaroměřice nad Rokytnou

Čerpací stanice roku

 Čerpací stanice měsíce KM Prona Jaroměřice nad Rokytnou

Modrobílá pohoda vedle barokního skvostu

Čtyřtisícové městečko na Vysočině mezi Moravskými Budějovicemi a Třebíčí je známé svým barokním zámkem a chrámem sv. Markéty. Jeho návštěvníci i místní obyvatelé zde mají k dispozici jeden hotel, tři restaurace a jednu čerpací stanici. Ta dnes patří do českého řetězce KM Prona a od loňského prosince září novotou. Prošla totiž kompletní rekonstrukcí, při které se měnilo úplně všechno. A tak jsme se tam zajeli podívat.

KM Prona - J 1

Třicátá sedmá v pořadí

Byli jsme na novou pumpu tohoto řetězce zvědavi už proto, že její "kolegyně" z Liberce se v loňském roce stala v rámci naší ankety Petrol Awards čerpací stanicí roku. Ryze český řetězec KM Prona si zakládá nejen na kvalitních pohonných hmotách a dobrých službách s tím spojených, ale i na pečlivé "corporate identity". Nutno dodat, že během naší návštěvy zde ještě nebylo všechno hotovo. Hodně práce tu ještě čeká zahradníky, kteří budou muset upravit okolí, ale z hlediska nabízených služeb se již pouze ladí.

37. čerpací stanice řetězce KM Prona v Jaroměřicích nepatří mezi velké pumpy. Kompaktní oáza pro motoristy stojí na vjezdu do města od Moravských Budějovic asi patnáct let a do konce roku 2016 ji provozoval zemědělský holding ADW. Poté se stala součástí řetězce KM Prona, přičemž až do září 2017 se zde trochu podivně mísily zelená a žlutá na fasádě shopu a zázemí s modrou a bílou na atice a totemu. Právě první podzimní měsíc začala kompletní rekonstrukce. Ze shopu zbyly pouze obvodové zdi, od základu se měnila i technologie pro tankování pohonných hmot včetně tankovacích stojanů.

Výsledkem je příjemné místo, které vyhledávají nejen návštěvníci zámku, ale i místní ze širokého okolí. O to, aby se na čerpací stanici každý cítil dobře, se starají samé ženy v čele s nájemkyní Radkou Vlašínovou. Pro mladou absolventku brněnské techniky je to první "štace" v branži. Je tu od opětovného otevření koncem roku 2016. Sama tvrdí, že se již dokázala v této činnosti realizovat a zároveň se tak trochu potatila. V branži totiž dělá celá její rodina. "Toto je asi nejlepší pracovní pozice, jakou jsem si mohla přát. V kanceláři to nebylo ono. Nemám ráda, když musím sedět na jednom místě    a dělat věci stereotypně. Tady jsem se našla a moc mě to baví," říká nám nadšeně Radka Vlašínová.

KM Prona J4

Velký prostor pro tankování

Stejně jako na všech pumpách KM Prona se nájemce stará hlavně o shop, zatímco centrála řídí prodej pohonných hmot. Nabídka pohonných hmot je standardní, jako v celém řetězci. Na refýži jsou k dispozici čtyři stojany. U nich řidiči najdou sedm tankovacích míst. Dvě jsou určena nákladním vozům a pět patří osobním vozům. Na všech samozřejmě najdete motorovou

naftu Diesel Pro, na pěti Diesel Pro Plus, na čtyřech benzín Natural 95 a na dvou benzín Natural 98. U tří stojanů pro osobní automobily si mohou řidiči natankovat také kapalinu do ostřikovačů, u tří AdBlue a stranou refýže hned za vjezdem je také stojan na LPG. CNG ani nabíjecí stanici zde zatím nemají a tyto nové alternativní energie ani nejsou v plánu.

Pumpa má otevřeno každý den od pěti do 22 hodin, šestice zaměstnanců se tu střídá po dvojicích na devítihodinových  směnách. V noci pak mohou pocestní využít tankautomat. Na pumpě se tu a tam objeví i kamion, takže zde akceptují palivové karty UTA a DFC stejně jako na všech čerpačkách KM Prona.

KM Prona J 7

KM Prona - J 2

 Dva vchody do shopu

Po rekonstrukci se zcela změnily propozice shopu a zázemí. Dovnitř můžete vstoupit dveřmi na fotobuňku od stojanů nebo zezadu od parkoviště, kde už je připravený prostor pro venkovní zahrádku s lavicemi a pergolou. Vnitřní prostor není největší, přesto regály cestou k pokladně nepůsobí přeplněně, což umožňuje si celkem rychle a bez váhaní vybrat.

I když podle posledních trendů se dnes dělají vestavěné chladicí boxy na nápoje uzavíratelné, zde tomu tak není. To samozřejmě bude v létě vyžadovat více energie, na druhou stranu nebude třeba obchod tolik klimatizovat. Hned vedle chladicích boxů najdou zákazníci i samoobslužný pult s teplou polévkou, kterou zde pochopitelně nevaří, ale pouze ohřívají.

Zatímco zbožím zásobuje shop jaroměřické čerpačky břeclavský velkoobchod ČAS, polévky a balené bagety.

KM Prona - J 3

Kompaktní, ale útulné bistro

Hned vedle pultu s polévkou již začíná koncept Monza Café Express. V tomto případě se jedná o jednu z možných variant, která se vyznačuje menší nabídkou jídel a kávy, je určena pro čerpací stanice, které nemají prostor na přípravu vlastního jídla. U pultu je možné koupit čerstvou bagetu, hot dog nebo pannini. Ke kávě vám pak nabídnou dort - rozmražený od společnosti Bidfood. S ohledem na to, že v Jaroměřicích jsou hned dvě pekárny, nabídka je spíše zaměřena na pečivo k polévce a hot dogu, zároveň rozpékají i sladké pečivo ke kávě.také nabízejí.

Na kávu jsou zde pyšní. I když zákazníci mohou využít i klasický automat na instantní kávu do malého kelímku za 15 korun, raději vám nabídnou špičkovou, čerstvě mletou kávu z profesionálního italského kávovaru Astoria. Zákazník si navíc může vybrat ze dvou variant kávové směsi Portofino (100% arabica) a Monza (50% robusta a 50% arabica) za přijatelnou cenu 29-39 korun , kterou do celé sítě KM Prona dodává jablonecká firma Gemini Espresso.

Vyzkoušeli jsme a nutno dodat, že takovou kávu je dobré si opravdu vychutnat. Barevně příjemně sladěný, útulný kavárenský koutek se šesti stolky je umístěn v zadní části shopu a odtud již můžete rovnou vyjít ven zadními dveřmi. Mezi prodejnou a bistrem je pak ještě vchod na sociální zařízení. K dispozici je jedna toaleta pro muže a jedna společná pro ženy a invalidy.

KM Prona J 5

Aktivitám se meze nekladou

Stejně jako jinde má Radka Vlašínová se společností KM Prona nájemní smlouvu, která jí v případě shopu dává relativně volné ruce pro podnikatelské aktivity, pokud ty nebudou v rozporu s filosofií celé společnosti. Jelikož bylo po rekonstrukci otevřeno jen krátce, Radka Vlašínová zatím spíše zvažuje, jak toho využít. Původně chtěla dělat přímo v bistru čerstvé hamburgery, ale to se kvůli absenci účinné digestoře ukázalo jako nereálné. Přišla tedy s nápadem zařadit do nabídky domácí limonády s netradičními příchutěmi. Jelikož se něco takového v Jaroměři nevyskytuje, očekávají velký zájem o tuto novinku. Kromě toho všeho zde ještě nabízejí na základě iniciativy jedné ze zaměstnankyň kytice z lučního kvítí.

A počet zákazníků pomalu narůstá, i když sezóna ještě zdaleka nezačala. "Nezáleží na tom, pro co se nakonec rozhodneme, ale na přístupu k zákazníkovi. Jsme tady na malém městě, každý se tady zná s každým. Stačí jedna negativní informace a vědí to všichni. Ale zatím tady máme s místními dobré vztahy," vysvětluje Radka Vlašínová.

Malá čerpací stanice na kraji městečka s významnou kulturní i architektonickou památkou má našlápnuto k pozitivně laděné budoucnosti. Pokud jejímu osazenstvu v čele s mladou vedoucí vydrží elán, nemusí se majitelé o jeji existenci bát.

 

 


PETROLawards 18 - TERMÍNY

PETROLawards

Uzávěrka přihlášek

30.9.2018

Vyhlášení vítězů
PETROLsummit17


1.11.2018

MINULÉ ROČNÍKY