Události

Mytí a servis / 14. září 2017 / Zdroj: Shell / Autor: TZ

V česku je první myčka Shell na světě, kde zaplatíte mobilem

Čerpací stanice Shell na Výstavní ulici v Praze 4 se stala první z více než 44 000 stanic Shell po celém světě, kde je možné zaplatit za služby mycí linky mobilem.  Po zavedení možnosti platit za pohonné hmoty přímo u stojanu prostřednictvím digitální peněženky MasterpassTM by Mastercard se tak českým řidičům rozšiřuje možnost využití komfortní a bezpečnější platby také pro umytí vozu.

Shell MasterpassTM Myčka

Pouhým naskenováním QR kódu a uhrazením částky z pohodlí vlastního auta mohou zákazníci předejít případným nedorozuměním nebo předbíhání u mycí linky. Služba je již dostupná také na dalších 8 stanicích Shell v České republice. 
Společnost Shell pokračuje v rozšiřování nabídky moderních technologií pro české řidiče a umožňuje nyní prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu s digitální peněženkou MasterpassTM by Mastercard zaplatit  za mycí program na vybraných čerpacích stanicích Shell přímo z vozu. Nová služba doplňuje inovativní platbu za pohonné hmoty přímo u stojanu, který v listopadu loňského roku uvedly na český trh jako první společnosti Shell Czech Republic a.s. a Mastercard (více informací zde).
Při využití této rychlé a pohodlné formy úhrady řidič z vozu naskenuje QR kód a v aplikaci si vybere zvolený mycí program. Po zaplacení okamžitě obdrží vygenerovaný kód, který následně zadá na ovládacím panelu mycí linky. Odpadne tím dosud nutná cesta do obchodu.
"Ve spolupráci se společností Mastercard se snažíme dále rozšiřovat komfort při návštěvě našich čerpacích stanic a mobilní peněženka MasterpassTM v tomto ohledu nabízí bezpečné a technologicky pokročilé řešení i při placení za mycí programy," komentuje novinku Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v České republice a na Slovensku.
Snadné a komfortní použití Digitální peněženku MasterpassTM by Mastercard® je možné stáhnout jako standardní aplikaci s názvem Masterpass AT, CZ, SK na Google Play pro zařízení s operačním systémem Android nebo v AppStore pro zařízení s iOS. Poté stačí několik jednoduchých kroků pro nastavení aplikace a služba je připravena k použití na většině čerpacích stanic Shell v České republice a dále také u více než dvou tisíc českých obchodníků, stovky tisíc internetových obchodů a šesti milionů obchodníků umožňujících bezkontaktní platby po celém světě.
Platba za mycí linku digitální peněženkou MasterpassTM by Mastercard je v tuto chvíli dostupná  na devíti čerpacích stanicích Shell v České republice. Vyzkoušet si to tedy můžete v Brně (Olomoucká ulice), Jablonci n/Nisou (Nákladní), Liberci (Košická), Plzni (Karlovarská a Výstavní ulice), Praze 4
(Bohdalecká), Praze 10 (Průmyslová) a Sušici (Hradecká).

Hodnocení článku

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
5 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 1 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře
 • Karel Slepicka 21.9.2017 17:20

  Dobrý den, jen malou připomínku, před 17-18 bylo možno na vybraných čerpacích stanicích Aralu v ČR zaplatit mobilem bez vystoupení z auta. Dobrá inspirace pro Shell. S pozdravem, Karel Slepicka

  Reagovat na komentář

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-02Distribuce pohonných hmot na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

 • PETROLsummit 19
  31.10.2019, Hotel Olympik - Tristar, U Sluncové 14, Praha 8

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia