Události

Alternativa / 27. srpna 2018 / Zdroj: ČEZ / Autor: TZ

Na ministerstvo průmyslu a obchodu jezdí elektromobilem od ČEZ

Zaměstnanci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR začali v rámci plnění svých služebních povinností využívat elektromobil Volkswagen e-Golf. Čtyřletá zápůjčka vozu je jednou z mnoha aktivit Skupiny ČEZ na podporu rozvoje elektromobility v České republice.

VW e-Golf od ČEZ pro MPO

"Vítáme možnost vyzkoušet jízdní vlastnosti elektromobilu přímo v terénu. Díky stále hustší síti veřejných dobíjecích stanic fungujících napříč republikou předpokládáme samozřejmě testování i mimo hlavní město," řekl při předávání vozu náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický, do jehož gesce elektromobilita dlouhodobě patří. Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR se ostatně před více než šesti lety stalo prvním partnerem projektu Elektromobilita ČEZ z řad státních institucí.
"Vnímáme setrvalý růst důvěry státní správy i firem v elektromobily. Zvyšující se poptávce vycházíme vstříc nabídkou komplexních řešení pro veřejný a korporátní sektor. V uplynulých měsících jsme takto připravili dodávky na míru např. pro Ústecký kraj nebo Dopravní podnik hl. města Prahy," řekl k tomu generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák.
Partnery projektu Elektromobility Skupiny ČEZ z řad institucí a ministerstev jsou také Úřad vlády, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo životního prostředí. Mezi další patří automobilky, obchodní centra, komerční subjekty či radnice po celé České republice.
Společnost ČEZ ESCO ze Skupiny ČEZ souběžně v oblasti elektromobility nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje. Jde například o návrh a instalaci dobíjecích stanic na klíč, elektrifikaci automobilových flotil, platformy pro dobíjení, včetně IT řešení, pronájmy či prodeje elektromobilů nebo wallboxy a kabely pro dobíjení. Pro samosprávy ČEZ nabízí realizaci a provoz dobíjecích stanic pro elektrobusy či návrhy konceptu elektromobility pro jednotlivá města a regiony.
Skupina ČEZ v současnosti provozuje nejrozsáhlejší síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice - vedle 56 rychlodobíjecích stanic je řidičům k dispozici i téměř šedesátka tzv. stanic normálního dobíjení. Díky dvojici grantů z evropského programu CEF buduje ČEZ postupně více než 100 veřejných rychlodobíjecích stanic na hlavních tazích napříč Českou republikou. Souběžně jsou veřejné dobíjecí stanice stavěny i z vlastních prostředků Skupiny ČEZ.
V České republice jsou v současnosti registrovány už více než dva tisíce elektromobilů. Jen za období od ledna do července letošního roku činil počet nových registrací podle SDA celkem 407 vozů, což je více než za celý rok 2017. Třicítka vozů tvoří vozový park projektu Elektromobilita ČEZ. Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy, i v České republice se elektrická auta stávají běžnou součástí zejména městského provozu. To se promítá do všech oblastí týkajících se prodeje a servisu elektromobilů. Odhady dalšího vývoje hovoří v horizontu několika let o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.

 

 

 

 

Hodnocení článku

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
5 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 2 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře
 • Michael Rada 27.8.2018 15:13

  Kolik elektromobilů provozuje ČEZ v rámci vlastního fleet managementu?

  Reagovat na komentář
 • don 23.12.2018 20:57

  Elektromobil má sice nízké provozní náklady, ale oproti tomu ty pořizovací jsou prostě mimo. Musel bych ujet několik set tisíc kilometrů, aby se mi takovýto nákup vyplatil. Bohužel tolik ale neujedu, příjde mi proto daleko výhodnější koupit si ojetinu z https://www.truck1-cz.com/

  Reagovat na komentář

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-02Distribuce pohonných hmot na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

  Partneři PETROL.cz

  ColosseumEconomia