Události

Produkty / 25. června 2018 / Zdroj: MOL / Autor: TZ

INA kupuje od Eni podíly v ložiscích zemního plynu na Jadranu

Chorvatská společnost INA, která je i součástí skupiny MOL, koupí od chorvatské části italského koncernu Eni podíl na společném projektu těžby zemního plynu z mořského dna v chorvatské části Jaderského moře a těžební lokalitě Marica.

MOL těžební plošina na moři ENI

Po splnění všech podmínek, včetně souhlasu chorvatského antimonopolního úřadu, se INA stane 100%vlastníkem a jediným operátorem uhlovodíkových ložisek v severní části Jaderského moře a lokalitě Marica. Vydání rozhodnutí se očekává v nejbližších měsících.
Transakce může zvýšit ověřené a předpokládané zásoby společnosti INA o téměř 4,3 milionu barelů ropného ekvivalentu (boe) a zvýšit těžbu uhlovodíků v roce 2018 o 2500 boe (přibližně 380 000 m³ denně). Je to další krok k naplnění cíle Skupiny MOL v oblasti doplňování uhlovodíkových rezerv. INA se také poprvé ve své historii stane jediným operátorem podmořského ložiska. To společnosti umožní rozšířit do budoucna své investice v severní části Jaderského moře a těžební lokalitě Marica.
Po ukončení transakce bude celý objem zemního plynu vytěženého z koncesní lokality v severní části Jaderského moře využit na zásobování Chorvatska, zatímco zemní plyn z těžební lokality Marica bude v souladu se smlouvami mezi INA a Eni o prodeji zemního plynu směřovat - tak jako dosud - do Itálie.

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ještě se nehlasovalo.

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-02Distribuce pohonných hmot na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

  • PETROLsummit 19
    31.10.2019, Hotel Olympik - Tristar, U Sluncové 14, Praha 8

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia