Události

Čerpací stanice / 8. června 2018 / Zdroj: Benzina / Autor: TZ

Benzina slaví 60 let, ale přitom pouze nebilancuje. Modernizuje své stanice, rozšiřuje nabídku služeb a zvyšuje provozní zisk

Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, slaví výročí 60 let od svého založení. Na trhu působí již od roku 1958 a během posledních let zaznamenala razantní pokrok. Od roku 2012 zmodernizovala podstatnou část svých čerpacích stanic, rozšířila své služby, zavedla nový koncept občerstvení Stop Café a představila nová paliva EFECTA. Tyto investice o celkové výši 2,5 miliard Kč výrazně přispěly k tomu, že Benzina je dnes lídrem českého trhu.

Benzina slaví 60 let

Za posledních pět let Benzina každoročně zvyšovala počet čerpacích stanic a objem celkové výtoče. Také díky nedávnému převzetí 60 čerpacích stanic od společnosti OMV, které Benzina realizovala během minulého a letošního roku, navýšila svůj tržní podíl z 15 % v roce 2014 na aktuálních 21,6 %. Ke zvýšení tržního podílu přispěla také modernizace celé sítě, zavedení nových paliv EFECTA a důraz na rozšiřování nabídky nepalivových produktů včetně gastro konceptu Stop Cafe.
Podle průzkumu realizovaného společností GfK je Benzina nejznámější a nejoblíbenější značkou čerpacích stanic v Česku. Znalost této značky dosahuje 96 %. Úspěšnost Benziny potvrzují i ukazatele její provozní výkonnosti. Objem prodaných paliv dokázala Benzina navýšit od roku 2012 o 86 %. Prodej nepalivových produktů vzrostl o 61 %. Výrazný nárůst zaznamenala Benzina v oblasti prodeje občerstvení, a to o 294 % od roku 2012. Hrubý provozní zisk se Benzině podařilo od roku 2012 zvýšit o 196 % na úroveň 1,4 miliardy Kč v roce 2017.
Benzina vedle průběžné modernizace své sítě a rozšiřování občerstvovacího konceptu Stop Cafe sází na další novinky. "Uvedli jsme nová paliva EFECTA a rozšířili nabídku olejů o značku Platinum. Nyní připravujeme spuštění mobilní platformy, která bude zahrnovat vedle věrnostního programu také mobilní platby za čerpání paliv, nákup produktů či používání myčky," vyjmenoval Tomasz Wiatrak, místopředseda představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný za maloobchod, a dodal: "Brzy také zákazníkům představíme komplexní řešení nákupu pohonných hmot pro firemní klientelu.
"Jsme jasným lídrem trhu a naše postavení každým rokem posilujeme. V minulém roce jsme poprvé překonali hranici jedné miliardy Kč provozního zisku a i letošní první čtvrtletí roku patřilo mezi nejúspěšnější," uzavřel Marek Zouvala, ředitel odštěpného závodu Benzina skupiny Unipetrol.

Hodnocení článku

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
1,8 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 3 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře
 • Obsluha 8.6.2018 16:12

  A obsluha na pokladně má 14000 čistého. Jste borci!!!!

  Reagovat na komentář
 • Robo 10.6.2018 18:19

  Zamyslete se nad těma co vám ty peníze vydělávají - tedy obsluha u pump. Styď se Zouvalo !!!!! ( a nezapomeňte tento příspěvek zase smazat ! )

  Reagovat na komentář
 • Oliva 14.6.2018 20:59

  Tohle vedení se veze na ekonomickém vzrůstu, až přijde krize, půjdou do prdele během měsíce! Viz Luk oil, tam byla díra 30000000 ročně!

  Reagovat na komentář

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-02Distribuce pohonných hmot na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

 • PETROLsummit 19
  31.10.2019, Hotel Olympik - Tristar, U Sluncové 14, Praha 8

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia