Události

Čerpací stanice / 8. srpna 2018 / Zdroj: Benzina / Autor: TZ

Benzina nabízí samoobslužné oboustranné tankování pro nákladní vozy

Benzina nabízí na svých stanicích řidičům nákladních automobilů tankování paliva a doplňování provozní kapaliny AdBlue z obou stran vozidla. Jako první síť čerpacích stanic navíc přichází s platebními terminály, které umožní v rámci jedné transakce a předautorizace využít současně všechny výdejní stojany v pruzích pro kamiony najednou.

Benzina Oboustrané tankování

Benzina přišla s řešením, které razantně zjednoduší a zrychlí oboustranné tankování nákladních vozidel. Díky němu nyní mohou řidiči doplnit palivo z obou stran současně. Nový elektronický platební systém Benziny umožňuje řidičům provádět všechny úkony snadno a rychle pomocí venkovního platebního terminálu bez nutnosti žádat obsluhu čerpací stanice o asistenci. Na terminálu si zvolí, ze kterých výdejních stojanů a v jaké maximální výši chtějí tankovat, a následně u zvolených výdejních míst mohou použít tankovací pistole až ze čtyř stojanů najednou. Systém automaticky vyhodnotí množství čerpaného paliva, případně kapaliny AdBlue, a při naplnění všech nádrží nebo při dosažení finančního limitu se sám vypne a automaticky nastaví údaje k provedení platební transakce.
"Výhody našeho platebního řešení jsou nasnadě: pro profesionální řidiče to znamená zrychlení tankování a zjednodušení odbavení, a tak zkrácení doby, kterou musí strávit čerpáním paliva. O to více času jim zůstane pro doplnění vlastní energie v našich občerstvovacích zónách Stop Cafe," říká Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina, odštěpného závodu Unipetrol.
Systém podporuje platbu všemi kartami, které povolují předautorizaci, tedy bankovními kartami a tankovacími kartami Benzina BUSINESS a EASY či Shell, UTA, DKV a OMV. Pokud si zákazník nevybere ani jednu z variant, může zaplatit hotovostí v obchodě. Aktuálně je tento tankovací systém funkční na čtyřech čerpacích stanicích Benzina: na dálnici D5 u obcí Rudná a Drahelčice, na dálnici D1 u obce Střechov a na silnici č. 7 u obce Hora Svatého Šebestiána (č. 348). V letošním roce bude toto řešení spuštěno ještě na čerpacích stanicích na dálnici D8 u obce Siřejovice a na dálnici D1 u obce Rousínov. Během následujících tří let plánuje Benzina takto vybavit celkem 15 čerpacích stanic, zejména na dálnicích a ostatních tranzitních silnicích.

Benzina tankautomat

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-05Skladování pohonných hmot a produktů pro čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia