Eurotrans 2013

8. - 10.10.2013 Brno - Výstaviště

Program akce

EUROTRANS 2013

V září 2013 se na brněnském výstavišti uskuteční premiéra dopravního veletrhu EUROTRANS.

Základními stavebními kameny tohoto nového titulu jsou stávající veletrhy Autotec aTransport a Logistika. K nim přibude téma železniční dopravy pod názvem RAIL-TEC, které bylo doposud součástí strojírenského veletrhu. V nově koncipovaném veletrhu bude vytaženo do popředí a bude mu věnována patřičná pozornost. Navíc pro pořádání veletrhu s tematikou kolejové dopravy je brněnské výstaviště ideálně uzpůsobeno díky vlečce, která vede přímo do areálu výstaviště. Veletrh bude tématicky obsahovat i městskou dopravu.

Nosným konferenčním tématem veletrhu EUROTRANS bude "mobilita" - přeprava osob a zboží a její alternativy v budoucnosti". Veletrh bude primárně určen odborné veřejnosti a bude se konat jednou za dva roky v lichých letech - první ročník se uskuteční v září v roce 2013.

Veletrh je koncipován jako česko-slovenský a spolupráce se slovenskými partnery se slibně rozvíjí zejména v oblasti kolejových vozidel. Součástí veletrhu EUROTRANS  se stal tradiční slovenský veletrh ŽEL-RAIL. Tato spolupráce potvrzuje česko-slovenský charakter projektu a je dobrým základem pro prezentaci železniční dopravy na veletrhu EUROTRANS.

EUROTRANS je díky své oborové skladbě unikátním středoevropským projektem. Přichází navíc v době zvyšujícího se zájmu o veřejnou osobní dopravu.

PETROLmedia je mediálním partnerem veletrhu a přinese v reportáž orientovanou na obor čerpacích stanicm distribuce pohonných hmot, olejů a maziv, jakož i alternativních pohonů v časopisu PETROLmagazín i na webu PETROL.cz.

Hodnocení akce

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2,97 / 5

On-line info

EUROTRANS 2013 logo