Autosalon 2013

4. - 8.4.2013 Brno - Výstaviště

Program akce

11. ročník veletrhu AUTOSALON BRNO se uskuteční  nově od 4. do 8. dubna 2013. Jarní termín navazuje na historické prvorepublikové autosalony v Praze (již  od r.1904). V moderním veletržním areálu v Brně nabídne v úvodu motoristické sezóny příležitost seznámit široké publikum s novinkami představenými v březnu v Ženevě a aktuální automobilovou nabídkou pro tuzemský trh.

AUTOSALON 2013  

Autosalon Brno novým termínem zahájí prodejní sezónu ročníku 2013. Letošní brněnský Autosalon se připravuje nejen v novém termínu, ale s také s řadou aktuálních motoristických témat. Autosalon Brno začne tiskovým dnem.

V pavilonu P se budou soustřeďovat expozice většiny automobilových značek. Dominantní expozici bude mít Škoda Auto, hlavními exponáty budou modely Octavia a Octavia Combi, která bude mít svou premiéru v Ženevě. Vystaveny budou i další modelové řady v akčních verzích včetně modelu Yeti v provedeni Laurin & Klement. Z dalších značek lze zmínit například Ford, který jako ústřední exponáty představí nové modely Fiesta ST, B-MAX, Kuga, Transit a Tourneo Custom. Ostatní automobilové značky konkrétní exponáty ještě neohlásily, ale dá se předpokládat, že se v Brně objeví další akční modely i ženevské novinky.

Nejvýraznější části Autosalonu je MOTORSPORT EXPO, 3. ročník veletrhu určený pro odborníky v oblasti motoristického sportu v pavilonu Z. Součástí výstavy bude i bohatý doprovodný program pro fanoušky. 

K Autosalonu na brněnském výstavišti patří neodmyslitelně testovací jízdy pro návštěvníky, které budou probíhat na zhruba dvoukilometrovém okruhu po výstavišti. Škoda Auto už potvrdila účast v tomto programu s modely Octavia a Rapid. Díky spolupráci s novou anketou "Auto, které bych si koupil" budou na výstavišti zhruba tři desítky modelů k testování.

Návštěvníci Autosalonu Brno jistě uvítají také přehlídku programů ojetých vozů garantovaných výrobcem, pro který bude vyčleněna samostatná hala.

Pátek 5. dubna bude patřit alternativním pohonům, garantem odborné části pro tento den je Unie elektromobility. Na pondělí 8. dubna je připraven program pro fleetové zákazníky.

Autosalon Brno bude otevřen denně od 9 do 18 hodin, poslední den do 16 hodin. Ve čtvrtek 4. dubna od 9 do 14 hodin probíhá odborný a tiskový den s vyšším vstupným. Základní vstupné je 160 korun, slevy jsou připraveny mimo jiné pro držitele rodinných pasů, účastníky víkendových akcí (6. - 7. 4.), akcí na Masarykově okruhu nebo pro návštěvníky, kteří se zaregistrují na webu autosalonbrno.cz.

PETROLmedia je mediálním partnerem veletrhu a přinese v reportáž orientovanou na obor pohonných hmot, olejů a maziv, jakož i alternativních pohonů v časopisu PETROLmagazín i na webu PETROL.cz.

Hodnocení akce

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2,97 / 5

on-line INFO 

AUTOSALON 2013 logo