Přehled aktualit

Rubrika:

Předplatné si můžete objednat zde.

Spektrum / 11. února 2016

Silniční nákladní doprava má za sebou úspěšný rok

Skupina DKV Mobility Services Group, jejíž součástí je společnost DKV Euro Service, dosáhla v roce 2015 celkového výnosu z provozních činností 5,8 miliardy eur. To odpovídá meziročnímu růstu 1,8 %.

Spektrum / 5. února 2016

Startuje 8. ročník ekologických oskarů

Již poosmé se v České republice uskuteční národní kolo světové soutěže Energy Globe Award, která paralelně probíhá ve 177 zemích světa. Její česká verze pod názvem E.on Energy Globe Award ČR startuje registrací projektů.

Spektrum / 20. ledna 2016

Palivové příplatky prodražují leteckou přepravu zboží

Ropa měsíc co měsíc zlevňuje. Vlivem toho by mělo docházet k poklesu cen benzínu, nafty a také leteckého paliva. Nákladní letečtí dopravci se touto logikou však neřídí. Jejich palivové příplatky klesají pomaleji než cena paliva na trhu. Letos byl povinný příplatek navíc využit k tichému zdražení cen přepravy.

Spektrum / 8. ledna 2016

Nejvíce prodaných automobilů v loňském roce jezdí na naftu

Loňský rok byl z hlediska registrací nových automobilů na českém trhu rekordní v celé 22leté historii sledování této statistiky Svazem dovozců automobilů. Oproti roku 2014 registrace vzrostly o 20,04 procenta.

Spektrum / 6. ledna 2016

Tradice založená na kvalitě, flexibilitě a spolehlivosti

Z malé moravské firmy, zaměřené od svého založení na vybavení prodejen čerpacích stanic, vyrostl za více než 20 let silný podnik evropského střihu, který dnes své výrobky úspěšně exportuje do celé Evropy.

Spektrum / 11. prosince 2015

Zima přesvědčila řidiče, že musí přezout

Zatímco 9. listopadu bylo v Praze podle šetření společnosti Goodyear Dunlop Tires Czechna zimních pneumatikách pouhých 67,0 procenta vozidel, přesně o měsíc později jich bylo již 92,5 procenta.

Spektrum / 11. prosince 2015

Kalendář Pirelli 2016 nevsadil na modelky, ale známé ženy

Zatímco v předchozích letech se v nejprestižnějším světovém kalendáři objevovaly nejkrásnější ženy a modelky celého světa, ten aktuální je zcela jiný. Fotografka Annie Leibovitzová vsadila zralé ženské osobnosti současnosti.

Spektrum / 1. prosince 2015

Krejčíř a Pechan stáli za pokusem podvodu na Čepro

Městský soud v Praze 27. listopadu 2015 odsoudil Radovana Krejčíře a jeho spolupracovníka Martina Pechana za spáchání zločinu podvodu na státní společnost Čepro.

Spektrum / 1. prosince 2015

Flotilovým autem roku 2016 se stal Volkswagen Passat

V hotelu Floret v Praze-Průhonicích proběhlo minulý týden slavnostní vyhlášení ankety Fleet Derby pořádané časopisem Business Car, jejímž smyslem je vybrat nejlepší flotilové automobily, produkty a služby. Mediálním partnerem akce byl i časopis Petrol magazín.

Spektrum / 1. prosince 2015

Oxid uhličitý má jít zpátky pod zem

Technologie oddělování oxidu uhličitého při spalování fosilních paliv a jeho následné ukládání pod zem (CCS) má být jedinou možností, jak dovolit další používání uhlí v energetice, aniž by byl ohrožen cíl snižovat celkové světové skleníkové emise.

Spektrum / 26. října 2015

PETROLawards 2015: Čerpací stanicí roku je pumpa Shell v Dobšicích

Ve čtvrtek 22. října se konal v pražském hotelu Clarion PETROLsummit, tradiční odborné i společenské setkání profesionálů a příznivců v oboru výroby a distribuce pohonných hmot a čerpacích stanic. V jeho rámci byly zároveň vyhlášeny výsledky celooborové soutěže PETROLawards.

Spektrum / 14. října 2015

Elektrická budoucnost již dnes

Frankfurtský autosalon se každý lichý rok v září stává automobilovým centrem světa. Každý, kdo se chce prosadit na evropském trhu, tady nesmí chybět. A každý, kdo chce v budoucnosti na tomhle trhu také uspět, by měl mít nějaký alternativní pohon vedle zážehových a vznětových motorů.

Spektrum / 13. října 2015

PETROLsummit 2015 už za týden!

Letošní již 9. ročník PETROLsummitu se ponese v aktuální atmosféře konkurenčního klání mezi dvěma největšími subjekty na českém trhu – maďarskou společností MOL a Unipetrolem, jehož stoprocentním vlastníkem je polský PKN Orlen.

Spektrum / 25. září 2015

Příležitosti pro studenty ve Skupině MOL: UPPP 2015

Budapešť, 24. září 2015 – Skupina MOL právě zahajuje druhý ročník mezinárodního programu UPPP, v rámci kterého chce poznat talentované studenty. Motto letošního ročníku zní „Vydejte se za dobrodružstvím…“ a odráží samotnou podstatu této soutěže.

Spektrum / 22. září 2015

MOL podporuje program Zelené oázy

Společnost MOL a Nadace Partnerství vyhlašují první ročník grantového programu Zelené oázy na podporu projektů, které pomohou navrátit zeleň a vodní prvky do urbanizovaného prostoru.

|◄     46-60   61-75   76-90   91-105   106-120     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-01Bezpečnost na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia